Noslēgusies akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”
(28.11.17)

 28.oktobrī noslēdzās Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotā akcija "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" un 25.novembrī 50 laimīgie apceļotāji tika aicināti uz noslēguma balli Jaunpils pilī, kur saņēma arī piļu un muižu sarūpētās balvas.

 Kopumā asociācija saņēma vairāk kā 600 aizpildītas apceļotāju kartes un 63 cilvēki bija apceļojuši visas 69 muižas un pilis, kas piedalījās akcijā, tajā skaitā - Krāslavas pils kompleksu. Saskaņā ar Krāslavas Tūrisma informācijas centra datiem, Krāslavas pils zīmodziņu par apmeklējumu saņēmuši 155 apceļotāji.

Pēc asociācijas viedokļa (www.pilis.lv), akcija, ko ir atbalstījuši Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, VIRŠI-A un Turismagids.lv, ir abpusējs ieguvums. Ceļotājiem tā ir bijusi iespēja apmeklēt zināmas un iepazīt jaunas un mazāk zināmākas muižas, pilis, pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem, iepazīt Latvijas kultūras bagātību un daudzveidību. No muižu un piļu puses ieguvums nenoliedzami ir iespēja dalīties ar savu stāstu, tādējādi popularizējot savu muižu un pili. Nākamgad akcija plānota Baltijas mērogā,iesaistot pilis un muižas no Igaunijas un Lietuvas.

Apceļotāji Liene un Jānis: “Mēs esam piedzīvojuši neaizmirstami skaistu vasaru – pilnu interesantiem stāstiem, esam sajutuši vēstures elpu, sagaršojuši piļu un muižu burvību visdažādākajās izpausmēs. Liels paldies par satiktajiem cilvēkiem un kopā pavadīto laiku!”.

Ceļotājas Dainas Sudrabas atziņas par akciju: “Imanta Ziedoņa teiktais:“Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”, manuprāt, noteikti varētu būt viens no akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” moto,jo šis projekts, pus gada garumā, nenoliedzami atklāj ne tikai Latvijas kultūrceltņu arhitektūras un kultūrvēsturisko bagātību, bet arī Latvijas dabas bagātību un skaistumu” lieliski norāda uz akcijas nozīmību Latvija kultūras mantojuma popularizēšanā un atspoguļošanā.”

 Ināra Dzalbe

Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja

 Avoti: www.pilis.lv,Krāslavas TIC

Foto: Ginta Ažuka, Krāslavas muižas apceļotāja no Vidrižiem