Jaunas izstādes Krāslavas muzejā
(20.05.19)

No 2019. gada 13. maija Krāslavas pils kompleksa Amatu mājā jeb staļļos skatāma Izraēlas vēstniecības ceļojošā izstāde “Skati un baudi!“.

Izraēlas vēstniecība Latvijā sagatavojusi interesantu ceļojošo izstādi “Skati un baudi!”, kuru veido iecienītu izraēliešu ēdienu fotogrāfijas, atzītā fotogrāfa Harija Pelles izpildījumā. Izstādi papildina informatīvie materiāli par izraēliešu kulinārajām tradīcijām. Izstāde organiski iekļaujas „Pie viena galda” ekspozīcijā.

“Spēja sajust garšu un to izbaudīt ir īpaša dāvana – ne velti apgalvo, ka mīlestība “iet” caur vēderu.Nav patiesākas mīlestības kā mīlestības pret ēdienu, ir teicis slavenais rakstnieks un dramaturgs Džordžs Bernards Šovs. Mēs nākam pie jums ar mīlestību un vēlējumu: SKATI UN BAUDI!”, vēstī vēstniecības sagatavotais izstādes ievads.

Fotogrāfs Harijs Pelle ir vairāku personālizstāžu autors, Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs,līdzdarbojies fotoklubos “Rīga”, “RVR” un “Pilsētas fotoklubu” biedrs.Līdztekus izstādēm Latvijā, H.Pelles darbi izstādīti izstādēs – konkursos Brazīlijā, Dānijā, Dienvidslāvijā, Francijā, Horvātijā, Igaunijā, Indijā,Itālijā, Izraēlā, Kiprā, Lietuvā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā un Spānijā. Harijs Pelle fotografē gan portretus un ainavas, gan sadzīviskās norises un kluso dabu.

Plašākam apmeklētāju lokam izstāde būs skatāma Eiropas Muzeju nakts pasākumu norises laikā 2019. gada 18. maijā!

Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja speciālists Eduards Danovskis