Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs piedāvā ceļojošo izstādi “Krāslavas stāsti laiku lokos”
(14.05.20)


Krāslavas vēsture ir sena un,izstaigājot Krāslavas pilsētu, ir sajūtama senatnes elpa. To, kas piedzīvots un pārdzīvots iepriekšējos gadsimtos, spēj mums pavēstīt gan senās pilsētas liecības, gan cilvēki, kas šeit savulaik dzīvojuši un darbojušies, gan iepriekšējo gadsimtu notikumi, kas ietekmējuši arī Krāslavas vēstures gaitu.  

Lielu atsaucību un ieinteresētību apmeklētāju un tūristu vidū ir guvušas t. s. ceļojošās izstādes.2019. gada 19. jūlijā Krāslavas pilsētas svētku ietvaros Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Krāslavas novada domi, Krāslavas Tūrisma informācijas centru organizēja velo ekskursiju ”Krāslavas vēsture pilsētas ielu garumā”,iepazīstinot un atklājot velo ekskursijas dalībniekiem Krāslavas pilsētas interesantākos notikumus, parādot un pastāstot par vēsturiskajām vietām.Ieinteresētība bija liela un tā pulcēja ievērojamu skaitu dažāda vecuma grupu dalībniekus,radot kopības un vēsturiskās pēctecības sajūtu. Izpētītais materiāls, pilsētas vēsturisko vietu nozīmība, cilvēku ieinteresētība pamudina izveidot jaunu ceļojošo izstādi. 2020. gada martā Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs pieteica projektu Latgales reģiona attīstības aģentūrā, “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Latgales kultūras programmas 2020”projektu konkursā. No pieteiktajiem 126 projektiem tika finansiāli atbalstīts arī Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja projekts “Ceļojošās izstādes “Krāslavas stāsti laiku lokos” baneru un statīvu izgatavošana”. Ceļojošo izstādi pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs skatīt šī gada augusta sākumā.

Ceļojošā izstāde “Krāslavas stāsti laiku lokos” iepazīstinās ar 12 pieturvietām. Tas būs ceļojums pa Krāslavas vēstures līkločiem cauri gadsimtiem, ielūkojoties pilsētas vēstures mazāk zināmajās, bet svarīgajās vēstures lappusēs, kā, piemēram, Krāslavas pilskalns, Teātra kalns, Prinosino sādža, Sēravots, Repinska smēde, u.c.. Kā arī tas būsstāsts par Krāslavas ievērojamiem novadniekiem, viņu dzīvi, darbību un ieguldījumu pilsētas attīstībā, kā, piemēram, par tēlnieku Naumu Āronsonu, skolotāju un novadpētnieku Ādolfu Pildegoviču, ģeogrāfu Juriju Novoselovu un citiem.

Tūrisma sezonai sākoties,Latvijas muzeji sāks pakāpeniski vērt durvis apmeklētājiem, stingri ievērojot fizisko distancēšanos un  epidemioloģiskās drošības pasākumus. Taču nevar skaidri prognozēt, kā situācija ar Covid – 19 attīstīsies turpmāk, tādēļ ceļojošā izstāde “Krāslavas stāsti laiku lokos”sniegs tūristiem iespēju izzināt Krāslavas vēsturi jebkurā laikā individuāli,gan arī nelielās grupās gida pavadībā. 

Baiba Mileika

Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja

vēstures speciāliste

Foto: Krāslavas panorāma.1930-tie gadi. Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja krājuma foto