Apceļosim Latvijas pilis un muižas!
(10.05.22)

Latvijas Piļu un muižu asociācija sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru šogad jau desmito reizi organizē akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”. Tās laikā ir iespēja iepazīt Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Akcija, kas pirmo reizi notika 2000. gadā, iepriekšējos gados ir guvusi lielu atsaucību un gandarījumu gan no apceļotāju, gan no vēsturisko objektu īpašnieku puses.

Šī gada akcijā,no 1. maija līdz 30. septembrim, piedalās 60 pilis un muižas visos Latvijas reģionos, tai skaitā arī Krāslavas grāfu Broel-Plāteru pils komplekss. Akcijas zīmodziņu var saņemt Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā, Pils ielā 2,Krāslavā, tālrunis 656 22201, darba laiks tūrisma sezonā (no 16.maija līdz 15.septembrim)– katru dienu no 9.30 līdz 18.00. Nosacījums zīmodziņa saņemšanai – kāda no pils kompleksa objektiem apmeklējums. Īpašais piedāvājums - 14.maijā, kad par godu akcijas atklāšanai, Muzeju nakts ietvaros, akcijas dalībniekiem tiks piedāvāta50% atlaide O.Gribules porcelāna leļļu kolekcijas apmeklējumam. Vairāk informācijas Krāslavas apmeklējumam www.visitkraslava.com.

 

Apmeklētāju kontrollapu ikviens var lejupielādēt šeit, kā arī interneta vietnē: www.pilis.lv, Facebook sociālajā kontā:“Latvijas piļu un muižu asociācija” vai arī dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm un muižām. Akcijas apmeklējuma vietās būs dažāda veida uzdevumi un aktivitātes, kas jāveic, lai saņemtu atzīmi par vietas apmeklējuma reģistrāciju. Savācot vismaz 30 atzīmju par vietu apmeklējumiem, apceļotājiem būs iespēja piedalīties balvu izlozē, savukārt, aktīvākie apceļotāji varēs piedalīties akcijas noslēguma ballē, kas notiks šī gada rudens nogalē. Vairāk informācijas par akciju meklē www.pilis.lv un Facebook kontā “Latvijas piļu un muižu asociācija”, savukārt idejas ceļojumiem var smelties www.latvia.travel un Facebook kontā: @Atklāj Latvijuno jauna.